Şimdi Kaydolun

Giriş

Kayıp Şifre

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen e-posta adresinizi girin. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.

Giriş

Şimdi Kaydolun

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

11 Ünlü Tarihi Şahsiyetin Bilinmeyen Karanlık Yüzleri

Nelson Mandela‘dan Albert Einstein‘a; Kristof Kolomb‘dan Winston Churchill‘e kadar adını tarih sayfalarına yazdırmış ve bir çoğu kahraman olarak kabul gören bu isimlerin karanlık taraflarını okuyunca “masum değiliz hiç birimiz” diyeceksiniz. Şu Kolomb var ya günahkarın en büyüğü de o çıktı. Azgınlığını pedofil kişiliğiyle süslemiş 9 yaşındaki yerli kızları adamlarına tecavüz için teslim etmiş. Koprofil Mozart’ı hiç söylemiyorum bile; dışkılı ilişki düşkünüymüş ve buna dair besteler, şakalar ve imalarla dolu bir hayatı var. Aristo ise kadınları gereksiz ve aşağılık varlıklar olarak görmekteymiş.

Gelin bir bakalın nelere karışmış bu arkadaşlar:

Martin Luther King (1929-1968)

Amerikalı bir papaz, aktivist, insan hakları savunucusu olan ve ABD’de vuku bulan zenci hakları ayaklanmasında kitleleri sürükleyen etkili bir liderdi.

Martin Luther King doktorasını Boston üniversitesinde sistematik teoloji dalında yaptı. Sonradan yapılan bir inceleme sonucuna göre King’in tezinin özgün olmadığı anlaşıldı. Zina yaptığı ve eşini defalarca aldattığı konusu her ne kadar basın tarafından şişirilmiş olsada; biyografisini yazan Ralph Abernalthy tüm bu iddiaların doğru olabileceğini ima etti.

Rahibe Teresa (1910-1997)

Roman Katolik Kilisesinde rahibelik yapan ve misyonerlik faaliyetlerine önderlik eden Rahibe Teresa hayatının büyük bölümünü Hindistan’da geçirmiştir.

Afrika’da yoksulluk ve AIDS gibi salgın hastalıklara karşı etkin bir mücadele göstermiştir. Ancak doğum kontrol yöntemlerine dini inançları doğrultusunda karşı duruşu bu bulaşıcı hastalıkların beklenenden daha hızlı yayılmasına neden olmuştur. Ayrıca dünyanın en büyük hastanelerini yaptıracak kadar maddi imkanlara sahip olmasına rağmen kurduğu hastaneler ve hastalar yoksuluk içerisinde perişan olmuşlardır. Tabi bunlar iddia; doğrusunu Allah bilir.

Nelson MANDELA (1918-2013)

Güney Afrika’lı politikacı,hayırsever ve devrimci kimliğiyle ön plana çıkan Nelson Mandela, aktivist kişiliği ve siyasi çalışmaları ile zencilerin karşısındaki prangaları kırmış ve Güney Afrika’nın ilk zenci başkanı olarak seçilerek tarihte yerini almıştır.

Nelson Mandela Güney Afrika Komünist Partisi terörist kanadı olan Sizwe ile Umkhonto örgütlerine liderlik etmiştir ve bu alandaki faaliyetleri nedeniyle toplumsal şiddet olayları organize etmek başta olmak üzere masum sivillerin de bulunduğu alanlarda bombalı eylem talimatı vermek suçunun da bulunduğu 156 ayrı suçtan yargılanmış ve suçlu bulunmuştur.

Haklı bir savaş da olsa masum hayatları gözetmeliydi diye düşünüyorum.

Albert Einstein (1879-1955)

Almanya doğumlu bir bilim filozofu ve teorisyen fizikçi olarak Albert Einstein, modern fiziğin iki temel taşından biri olan Genel İzafiyet Teorisini geliştirmiştir.

Bazı iddialara göre; Einstein’ın çığır açan buluşlarının altında parlak bir fizikçi olan eski karısı Mileva Maric’den esinlendiği fikirler bulunmaktadır. Yani bir kısım fikirleri ve teorileri (ç)alıntıdır.

Diğer bir iddiaya göre ise evlenmeden bir yıl önce karısı Maric bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Lieserl adı verilen bir kız çocuğu başka biri tarafından evlat edinildi ve böylece Einstein ilk doğan çocuğunu asla göremedi.

Isaac Newton (1642-1726)

Newton hareket yasalarının mucidi ve yerçekimini insanlara elma ile anlatan İngiliz fizikçi ve matematikçidir.

Hareket kanunları başta olmak üzere modern fiziğin başlıca kurucularından olan Newton aslında sadece Fizikle ilgilenmemiş gizli gizli kimyaya da merak sarmıştır. Efsanevi olarak metalleri altına çevirebildiğine inanılan felsefe taşı’nı yaratabilmek için yıllarını vermiş, bu taşla yaşam süresini uzatılabileceğine inanmış ve ömrünün son yıllarını bu boş fikirle heba etmiştir.

Aristotle (M.Ö. 384-322)

Hemen herkes tarafından felsefenin babası olarak tanınan ünlü Yunan filozof Aristo batılı düşünce tarzını en etkili düşünürlerinden biridir

Ancak bu büyük filozofun kadınlarla ilgili söyledikleri ve yazdıkları değerli kadınlarımızın pek hoşuna gitmeyecek. Aristo, kadınların aşağılık yaratıklar olduğunu; belki de hatalı/defolu ürünler olduklarını belirten düşüncelerini pek çok kez ifade etmiştir.

Franklin Roosevelt (1882-1945)

Amerikan devlet adamı ve siyasi lideri olan Franklin Roosevelt Amerika Birleşik Devletleri’nin 32. başkanı olarak hizmet vermiştir.

Uçkuruna sahip çıkamayan önemli liderler listemizde yerini alan Franklin Roosevelt, iffet ve namus kavramlarının Amerikan orta sınıfında oldukça önemli bir yer bulduğu böyle bir dönemde karısını aldatmaktaydı. Öldüğünde yatağının başucunda metresi bulunmaktaydı. İlişkiye başından beri hakim olan karısı ise son anlarında Roosevelt ‘in yanında olmamayı tercih etti.

Kristof Kolomb 1451-1506

Ceneviz doğumlu ve İtalyan olarak bilinen Kristof Kolomb, Atlantik Okyanusu’nu tam 4 kez geçmiş ve yeni dünyanın İspanyol kolonizasyonunu başlatmıştır.

Agresif bir kolonizasyon politikası yürüten Kolombo, yerel Amerikan kabilelerinin kadınlarını seks kölesi olarak kendi adamlarına sunmuş, 9 yaşına kadar kız çocuklarını bile adamlarının tecavüzlerine maruz bırakmıştır.

Benjamin Franklin 1706-1790

Amerika’nın kurucularından biri olan ve en önemli devlet adamlarından biri olan Benjamin Franklin tüm dünyada dolar deyince akla gelen ilk semboldür. Hatta bazı yerlerde doların adı halk dilinde Benjamindir.

Benjamin Franklin ayda en az 2 kere geneleve ve erotik şovların yapıldığı erkek kulüplerine giderdi.

Wolfgang Amadeus Mozart 1756-1791

Dünyanın en önemli bestecileri arasında kabul edilen Mozart’ın da tuhaf huyları ve cinsel sapkınlıkları bulunmaktaydı. Mozart bir koprofildi; yani cinsel ilişkinin içerisine dışkılamayı da dahil eden bir sapkın ilişki yöntemi ve buna düşkünlük. Mozart sıkça tuvalet ve tuvalet alışkanlığı ile ilgili hatta dışkı ile ilgili şakalar yapardı. Bu şakalar yoluyla enteresan cinsel zevklerine göndermede bulunurdu.

Winston Churchill 1874-1965

Winston Churchill 2 kez Başbakan seçilmiş önemli bir İngiliz politikacıdır.

Churchill’in günahı ise; Irak bölgesinde yerel kabilelere karşı zehirli gaz kullanımına izin vermeseydi. Kendi sözleriyle “Medeni olmayan kabileler” olarak tanımladığı bu insanlara karşı zehirli gaz kullanarak İnsanlık suçu işlediği iddia edilmektedir.

Hakkında Ahmet METİNYeni Üye

Bir cevap bırakın

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.

Yorum yaparak Hizmet Şartlarını ve Gizlilik Politikası kabul etmiş olursunuz.