Şimdi Kaydolun

Giriş

Kayıp Şifre

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen e-posta adresinizi girin. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.

Giriş

Şimdi Kaydolun

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Erkekler Neden Aldatır-Gerçekten Şaşırtıcı

Erkek neden aldatır? Erkeğin aldatması seksüel açlık ya da cinselliğe dayalı değildir, tam tersine tamamen psikolojiktir. Erkek, tıpkı çocukluğunda olduğu gibi duygusal açıdan doyurulması gereken bir varlıktır.

Erkekler neden aldatır konusu tarih boyunca belki milyonlarca kez sorgulanmış ve araştırmalara konu olmuştur. Bazı cevaplar erkeklerin fiziksel özelliklerine dayanırken bazıları da erkeğin ruhsal yönüne değinmiştir. Bizim bulduğumuz son araştırma verilerine göre ise erkeğin aldatmasının altında fiziksel nedenler çok küçük bir yer tutuyor.

ALDATILAN BİR KADININ KOCASINA SORDUĞU İLK SORU: NEDEN?

 Çoğu zaman ne erkeğin buna verecek bir cevabı vardır ne de yakın çevresindekilere bunu açıklayacak mantıklı bir nedeni. Erkek çoğu zaman (çok yetenekli olan fırlama erkeklerden bahsetmiyorum) dürüst bir açıklama istendiğinde gerçekten buna cevap bulmakta zorlanacaktır. Çünkü pek çok erkek için bunun fiziksel yani elle tutulur somut bir açıklaması bulunmamaktadır.

RUHSAL AÇLIK

Öyle görünüyor ki aldatmanın en önemli nedeni erkeğin ruhsal bölgesinde, en derinlerinde doyurulması gereken ancak doyurulamamış alanlar. Bu ruhsal bölgede yani psikolojik olarak doyurulması gelen gereken alanların başında ise  övülme ve değer görme geliyor. Evlendikten sonra yada ilişkinin ilerleyen safhalarında eşinden bunları göremeyen erkekler kendilerine değer vererek yaklaşan ve kendilerini özel hissettiren ilk kadınla ilişki yaşıyorlar.

Araştırmanın en çarpıcı sonuçlarından biri ise aldatan erkeklerin yüzde kırkının bunu işyerinden biriyle yaptıklarını ortaya koyuyor. Çünkü erkeklerin kadın çalışma arkadaşları onları daha çok övmeye, yaptıkları işlerde kendilerini değerli hissetmelerini sağlamaya meyillidir. Böylece erkek kendisini değerli hissettiren yani gururunu okşayan kadına doğru yürüyor. Kadınlar için yani aldatılan kadınlar için işin en acısı ne biliyor musunuz? Aldatan erkeklerin yüzde 88’i eşlerini ya da partnerlerini mevcut eşlerinden daha az çekici kadınlarla aldatıyor; yani aldatan erkeklerin 100’de 88’inin tercih ettiği kadınlar mevcut eşlerinden daha güzel ve daha çekici değil.

ÇEVRENİN ETKİSİ

Aldatmaya neden olan en önemli faktörlerden biri de aldatan arkadaştır. Erkeklerin eğer yakın çevrelerinde aldatan bir erkek varsa bu çok büyük oranda sirayet edecektir. Araştırma sonuçlarına göre aldatan erkeklerin yüzde 77’si başka aldatan erkeklerle yakın arkadaş. O yüzden eşinizin yakın çevresine çok çok dikkat edin.

Araştırmanın ilginç sonuçlarından birisi de, aldatan erkeklerin yüzde 68 inin bu konuda pişmanlık duyduğuna dair. Evet, erkekler aslında bunu yaparken bile yaptıklarının yanlış olduğunu biliyor ancak mevcut ilişkisinde doyuramadığı duygularının peşinden gidiyor.

ERKEKLER ÇOCUK GİBİDİR

Anneleriyle başlayan bu alışkanlıkları yani annenin küçük yaştan itibaren pohpohlamasıyla, her yaptığının övülmesiyle, evde ayrı bir değer görmesi ile başlayan bu sürecin evliliğiyle ya da ilişkisi ile birlikte devam etmemesi halinde yeni arayışlara girdiği ya da gireceği aşikar.

Hakkında Ahmet METİNYeni Üye

Bir cevap bırakın

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.

Yorum yaparak Hizmet Şartlarını ve Gizlilik Politikası kabul etmiş olursunuz.