Şimdi Kaydolun

Giriş

Kayıp Şifre

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen e-posta adresinizi girin. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.

Giriş

Şimdi Kaydolun

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Eşler arası ideal yaş farkı ne olmalıdır

Evlilikte ya da uzun sağlıklı bir ilişki için eşler arasındaki yaş farkı en az-en fazla kaç olmalı? Yaş farkının sağlıklı bir ilişki için önemi nedir?

Eğer eşler arasında gerçek bir aşk varsa bunun hiçbir önemi olmadığı yaş farkının sadece bir rakamdan ibaret olduğu söylenir ancak belli yaş farkları var ki başlangıçta problem olarak görünmese de sonunda mutlaka ayrılığa ve çiftlerin acı çekmesine neden oluyor.

Atlanta’da bir üniversite tarafından yapılan araştırmaya göre uzun bir ilişki yaşamanın formülü ideal yaş farkı aralığına dikkat etmekten geçiyor.

Yani yaş farkı o kadar da önemsiz değil. Araştırmada 3000 kişi kullanıldı ve bu araştırma sonuçlarına göre aradaki yaş farkı açıldıkça ilişkinin ayrılıkla sonuçlanma riskinin aynı oranda yükseldiği gözlendi. Bunlar sadece istatistiksel veriler ancak temel nedenlere indiğimizde insanların hayatlarının farklı aşamalarında ve farklı yaşlarında farklı hedeflere ve ilgi alanlarına sahip oldukları, bu nedenle bu ilgi alanı ve hedeflerin bir şekilde birbiriyle çatıştığı, yaş farkından daha çok bu çatışmaların ayrılığa neden olduğu ortaya konulmuştur

İDEAL YAŞ FARKI

Araştırma sonuçlarına göre aralarında 5 yaş fark bulunan çiftlerin oluşturduğu grup 100’de 18 daha fazla ayrılma riski taşıyor. Tabi bu sonuçlarda yer alan kıyaslamalar aynı yaş grubu aşıklarıyla yapılan kıyaslamalar. Yaş farkı 10 yıla çıktığında ise ayrılma riski aynı yaş grubu çiftlerine göre 100’de 39 oranında artıyor.20 yaş farkı bulunan çiftler için ise durum hiç de hoş değil çünkü ayrılma riski 100’de 95. Araştırma sonuçlarına göre ideal yaş farkı (tabi bu sadece istatistiksel verilere dayanan bir öneri) 1 yaş. Bu yaş grubunda bulunan çiftlerin ayrılma riski aynı yaş grubu aşıklarına göre 100’de 3 oranında kalıyor. Başlangıçta da söylediğimiz gibi bunlar sadece istatistiksel rakamlar. Tabi ki bu durum kişiden kişiye, çiftlere göre değişir. Farklı faktörler var ilişkinin geleceğini belirleye; bunlar çocuk sayısı, davranışsal bozukluklar ve kişilerin birbirine karakter uyumu gibi kişilerin karakterleri ve uyumları ile ilgili faktörlerdir.

Hakkında Ahmet METİNYeni Üye

Bir cevap bırakın

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.

Yorum yaparak Hizmet Şartlarını ve Gizlilik Politikası kabul etmiş olursunuz.