Antalyasporlu Jehezkel gol sevinci ile Başakşehirli Karzev destek paylaşımı ile tepki çekti. Yahudi Futbolcuların takımlarından gönderilmesini ve sınırdışı edilmesini doğru buluyormusunuz?

BİLDİR
Anket

Lütfen bu sorunun neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayınız.

BİLDİR
İptal
100%Her iki Yahudi futbolcunun da kulupten ve ülkeden ihracı uygundur ( 10 üyeler )
0%Gösterilen tepkiyi ağır buluyorum
Kullanılan Toplam 10 Oylar

Jehezkel’in sınır dışı edilmesine karar verildi.

Sagiv Jehezkel attığı golün ardından kameraya gösterdiği bileğindeki yazıda İsrail’in Gazze’yi işgal operasyonlarına başladığı 7 Ekim 2023 tarihi dikkat çekti. Bileğinde çizili Davut Yıldızı’nı  göstermesi büyük tepki çekti.

Antalyaspor’un İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel, Trabzonspor maçında attığı gol sonrasında bileğindeki yazıyla İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına destek verdiği gerekçesiyle; Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Spor Şube ve Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen Jehezkel, tercüman aracılığıyla ifade verdi. İfadesinde Gazze’de rehin alınan İsrail askerlerinden de bahsetti.

Kimseyi provoke etmediğini sadece savaşın sona ermesini ifade ettiğini söyledi. Jehezkel savaş yanlısı biri olmadığını ve siyasetle hiçbir ilgisi olmadığını belirtti. Geldiğim günden bu yana herhangi bir siyasi faaliyette bulunmadım ya da kimseye saygısızlık etmedim. Benim asıl ilgilendiğim nokta savaşın sona ermesi dedi.  

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Sagiv Jehezkel hakkında soruşturma başlattı. Ayrıca Antalyaspor yönetimi futbolcunun kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İsrail katliamını savunan Sagiv Jehezkel hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan adli soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Antalyaspor-Trabzonspor maçında attığı gol sonrası kameralara bileğinde yazılı notu gösteren Jehezkel’e tepkiler çığ gibi büyüyor:

Sponsor Çekilmekle tehdit ediyor:

Cevap ( 1 )

  0
  2024-01-15T11:02:37+00:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayınız.

  BİLDİR
  İptal
  Bu cevap düzenlenmiştir.

  Antalyasporlu Jehezkel ve Başakşehirli Karzev; her iki futbolcunun da mesajları içerik bakımından art niyetli görünmese de ve hatta futbolcular ifadelerinde mesajlarının masumiyetini savunsalar da; HER İKİ YAHUDİ FUTBOLCUNUN DA KULÜPLERİNDEN İHRACINI VE ÜLKEMİZDEN SINIRDIŞI EDİLMELERİNİ UYGUN GÖRÜYORUM. Zira; hayal edebiliyormusunuz bırakın İsrail’i Avrupanın herhangi bir kulübünde top oynayan bir müslüman masumca Gazze’de çocuklar ölüyor diye bir paylaşım yapsın ve anlayışla karşılansın.  Ben hayal bile edemiyorum kusura bakmayın. Oda sıcaklığında ve 1 atmosfer basınçta olsaydık yani herşey normal ve denk iki kuvvet savaşıyor olsaydı belki anlayışla karşılayabilirdik ancak unutmayın Müslüman bir ülkede futbol oynayıp para kazanıyorsanız onun DEĞERLERİNE VE HASSASİYETLERİNE SAYGI DUYACAKSINIZ. DUYSANIZ İYİ OLUR DEMİYORUM DUYACAKSINIZ. YA DA…… GİDERSİNİZ BÖYLE. HEM FENA MI OLUR BELKİ ASKERE ALIRLAR VE REHİNELERİN KURTARILMASINA BİR KATKINIZ OLUR DEĞİL Mİ? TABİ YERSE….

  En iyi cevap

Bir cevap bırakın

Gözat

Buradan video türünü seçin.

Buraya video kimliğini yazın: https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örn: 'sdUUx5FdySs'.

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.

Anonim cevaplar

Cevap vererek, Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası'yi kabul etmiş olursunuz.