İDDİA: Starbucks Baskılara ve boykota dayanamadı ve belli bölgelerde geçici markalarla hizmet vermeye başladı.

BİLDİR
Anket

Lütfen bu sorunun neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayınız.

BİLDİR
İptal
16.67%Starbucks bu gidişle kesin kapanır ( 2 üyeler )
83.33%Starbucks büyük firma biraz sallanır kısa zamanda atlatır ( 10 üyeler )
Kullanılan Toplam 12 Oylar

Viral sosyal paylaşımlar, Starbucks’ın İsrail-Hamas savaşıyla ilgili boykot nedeniyle yeni bir isim altında yeniden markalaştığını iddia ediyor.

Starbucks, sahibinin Yahudi olduğu ve Orta Doğu’daki İsrail-Hamas savaşında İsrail ordusuna destek/bağış yaptığı iddiası nedeniyle aylardır çok sayıda boykotla karşı karşıya.

Ocak ayı başında sosyal medyada viral olan bazı paylaşımlarda, aralarında İrlanda’nın Dublin Havaalanı’ndaki bir Starbucks şubesinin de bulunduğu bazı Starbucks şubelerinin, boykottan etkilenmeden kahve ve diğer içeceklerini satabilmek adına Vista Coffee olarak yeniden markalaştığı iddia edildi.

Bir gönderi kısmen şöyle diyor: “Görünüşe göre Starbucks, boykot nedeniyle milyarlar kaybetmeye devam ederken bazı yerlerde ‘Vista Coffee’ olarak yeniden markalaşmaya başladı.”

TETKİKLERİMİZ NETİCESİNDE:

  1. Starbucks firması köklü bir değişim yapacak kadar bu boykotlardan etkilenmedi,
  2. Starbucks, Vista Coffee adı altında yeniden markalaşmadı. İrlanda’nın Dublin Havaalanı’ndaki bir Starbucks şubesi, Starbucks’ın sözleşmesinin sona ermesinin ardından “Vista Coffee “ye dönüştürüldü, ancak iki şirket birbirinden ayrı ve geçici olan bu değişiklik yalnızca söz konusu şubeyi etkiliyor.

    İddialar, Dublin Havaalanı’nda eskiden Starbucks olan ve şimdi Vista Coffee olarak adlandırılan kafenin fotoğraflarını gösteriyor. Bazı tabelalarda Vista yazarken, sergilenen menülerde hala Starbucks markası ve içecekleri görülüyor.

3. Dublin Havalimanı medya ilişkileri müdürü Graeme McQueen, gönderdiği bir e-postada Terminal 1’deki Starbucks şubesinin Aralık ayı sonunda sözleşmesinin sona ermesiyle kapandığını belirtti.

Dublin Havalimanı’ndaki Starbucks mağazasının 31 Aralık’ta kira sözleşmelerinin sona ermesiyle kapandığını teyit etik. Ancak, havalimanının diğer bölgelerinde üç Starbucks mağazası açık kalmaya devam ediyor. Bu arada yeni şirketin “yolcuların kahve ihtiyaçlarını karşılamaya devam edebilmelerini sağlamak amacıyla” Vista Coffee markası altında geçici olarak aynı yerde açıldığını öğrendik. Dublin Havalimanı’na göre Vista ile Starbucks arasında bir bağlantı bulunmuyor.

Starbucks’ın Vista Coffee’yi maske işletmeci olarak kullandığı iddiaları da hala geçerliliğini koruyor çünkü bazı Starbucks sembolleri hala bu yeni firma tarafından kullanılıyor. Yeni şirketin “Starbucks’ın demirbaş malzemesini kullanmak ve ürünlerini geçici olarak tedarik etmek üzere bir anlaşma yaptığı” söyleniyor.

Bir cevap bırakın

Gözat

Buradan video türünü seçin.

Buraya video kimliğini yazın: https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Örn: 'sdUUx5FdySs'.

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.

Anonim cevaplar

Cevap vererek, Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası'yi kabul etmiş olursunuz.