Şimdi Kaydolun

Giriş

Kayıp Şifre

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen e-posta adresinizi girin. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.

Giriş

Şimdi Kaydolun

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Aşkı ve İlişkiyi Bitiren 11 Ölümcül Hata

Yazı özeti: İlişkiyi bitiren davranışları; yalan, şefkatsizlik, öfke, iletişimsizlik,inatçılık, günlük işlerde yardım etmeme, kibir ve aşağılama, ilişkiyi zorunlu sürdürme hissi, kıskançlık, başlangıçta kendini farklı tanıtma, ilişkiyi alışkanlığa dönüştürmek ve tutkudan uzaklaşmak olarak özetleyebiliriz. Eklemek istediğiniz bir şey varsa kendi tecrübelerinizle birlikte lütfen yazının altına yorum yazın.

Aldatmak kesinlikle bir ilişkiyi mahveden ve sonlandıran en önemli nedenlerden biri, ancak son günlerde önemli bir sosyal medya sitesi olan Reddit’te katılımcıların bitmiş ilişkilerini masaya yatırmasıyla ortaya çıkan sonuçlar olaya farklı bir boyut getirdi.

ALDATMAKTAN DAHA KÖTÜ NE OLABİLİR?

Yüzbinlerce üyenin katkılarıyla varılan sonuç; ilişkilerde ayrılığa neden olan çok daha önemli nedenler olduğunu ortaya koydu. Aldatmaktan daha tehlikeli olarak nitelendirilen bu nedenlerin başlangıçta küçük şeyler gibi göründüğü ancak zaman ilerledikçe geri dönüşü olmayan büyük yaralar açtığı ve bu nedenle aldatmaktan daha  tehlikeli sebepler olduğu ortaya çıktı.


1. PARTNERİNİZE YALAN SÖYLEMEYİN VE ONU KIRMAMAK ADINA DA OLSA BAZI KÜÇÜK ŞEYLERİ GİZLEMEYİN

Bunu sevdiğiniz insanı üzmemek ve hayal kırıklığına uğratmamak adına bile yapıyor olsanız, sevgilinizden sakladığınız küçük şeyler bir gün büyük problemlere dönüşecek ve ortaya çıkan güven problemi ilişkinizi yıpratacaktır. Bu yüzden sevgilinize çok açık olmalı herşeyinizi anlatabilmelisiniz. Onu incitmesinden korktuğunuz bir şeyi sevdiğiniz insanı incitmemek adına bile olsa saklıyorsanız eğer bir an önce bunu yapmaktan vazgeçin.

2. ŞEFKATİNİZİ VE PAYLAŞIMCI YANINIZI KAYBETMEYİN

Şefkat sevdiğinize hassas davranmak, onun duygusal değişimlerine özen göstermek, birbirinizle derin ve anlamlı şeyler paylaşmak, karşılaştığınız güçlükler karşısında birbirinize destek olmak, dürüst olmak anlamıyla ikinci sıradaki yerini alıyor. Bu bağlamda birbirinizden uzaklaştığınız anda ilişkinin her an sonunu getirebilecek türden problemlerle karşılaşabilirsiniz.

3. ÖFKENİZİ KONTROL EDİN

Öfkenizi kontrol edemeyip içinizdeki kızgınlığı her hissettiğinizde bir şekilde dışa vurduğunuz andan itibaren ilişkinize hasar vermeye başlamışsınız demektir. Başlangıçta küçük görünen bu hasarlar ilerde büyük çatlaklara neden olacaktır. Bu yüzden iki kere düşünüp bir kere konuşmakta fayda var diyoruz.

4. İLETİŞİM PROBLEMLERİ

Tabiki bu bütün gün birbirinizle mesajlaşın demek değil iletişimle kastettiğimiz, temel sorunları konuşmaktan kaçınmak ya da yokmuş gibi davranmaktan bahsediyoruz. Eğer kafanıza takılan küçük problemleri konuşamayacak kadar bir iletişim eksikliği yaşanıyorsa ve sorunların üzerini örtmeye başladıysanız bilin ki patlama yakındır. Küçük sorunları biriktirerek konuşmak yerine hasıraltı ediyorsanız o patlama noktası geldiğinde hiçbir şey yapamayacağınızı göreceksiniz. KONUŞUN…

5. BAZI KONULARDA İNATÇI DAVRANMAK YA DA DURUŞUNU ASLA DEĞİŞTİRMEMEK

Başka bir deyişle sürekli uzlaşmadan, bazı konularda fedakarlıktan kaçınmak. Eğer birini seviyorsanız her zaman için fedakârlığa hazır olmalısınız. Her türlü konuda sadece kendi bakış açısını dayatan bir eş, sonunda yalnızlığa mahkum olacaktır. Hayattaki tek aşkı kendisi olacaktır.

 6.GÜNLÜK İŞLERİN PAYLAŞIMI KONUSUNDA YAPILAN TARTIŞMALAR

Elbette çöpü dökme sırasının kimde olduğu gibi konularda yapılan tartışmalar şimdilik küçük bir sorun gibi görünebilir, ancak bunun gibi gündelik işlerde ve hayatın yükünü paylaşmak gereken zamanlarda yapılan tartışmalar gelecek için iyi sinyaller vermeyecektir.

7. KİBİR VE AŞAĞILAMA

Partnerinize yüksekten bakarak, kibirli bir şekilde konuşmak tabi kendinizi daha güçlü ve büyük hissettirebilir ancak uzun ve sağlıklı bir ilişkinin sağlam bir güç dengesine dayanması gerektiğini asla unutmayın. Katılımcıların büyük çoğunluğuna göre kibir ve yüksekten bakma aldatmaktan daha kötü bir şey çünkü bu karşınızdaki insanın kendine olan saygısını yitirmesine ve dolayısıyla süreç içerisinde ilişkinin sona ermesine neden olabilir.

8. İLİŞKİYİ SÜRDÜRMEK ZORUNDA HİSSETMEK

Bu hisse kapılmak için birçok neden var tabii ki; karşınızdaki insanın duygusal bir yıkıma uğramasını istemediğiniz için ya da diğer menfaatlerinizin peşinde koşarak aşık olmadığınız halde ilişkiyi sürdürmek adına ona aşıkmış gibi davranıyorsanız bundan bir an önce vazgeçin çünkü hala arkadaş kalabilmek için bir şansınız var.

9. KISKANÇLIK

Sanırım açıklamaya bile ihtiyaç duymayacağımız, pek çok ilişkiyi mahveden bir neden. Eğer çiftlerden biri sürekli olarak karşı tarafın kendini aldatabileceği hissine kapılıyorsa ve buna rağmen, bu güven kaybına rağmen ilişkiye devam ediyorsa göreceği hasar aldatılmaktan büyük olacaktır.

10. İLİŞKİNİN BAŞLANGICINDA KENDİNİ OLDUĞUNDAN FARKLI TANITMAK

Çok basit bir örnek vermek gerekirse; nefret etmenize rağmen eğer korku filmlerinden hoşlanıyormuş gibi davranıyorsanız ya da karakterinizle ilgili yanlış için ipuçları veriyorsanız çok yanlış yoldasınız, çünkü hiçbir zaman toparlayamayacaksınız. Bu küçük sahtekarlıklar, bu küçük yalanlar ileride ayrılmanıza kadar varacak büyük sorunlara neden olacak hiç şüpheniz olmasın.

11. İLİŞKİYİ AŞKIN DEĞİL ALIŞKANLIK DUYGUSUNUN SÜRÜKLEMESİ

İlişkide aşkın bittiğini ve alışkanlığa dönüştüğünü hissettiğiniz anda arkanızı dönün ve gidin. Başka bir ifadeyle; artık aranızdaki o kimyayı o elektriklenmeyi kaybettiyseniz ve birlikte olmak için tek nedeniniz yalnız kalmaktan korkmanız ise inanın en doğrusu bir an önce sonlandırmak.

Yukarıda sıraladığımız nedenler araştırmaya katılan kırık kalplerin tecrübelerine dayanmaktadır. Eklemek istediğiniz şeyler varsa lütfen yorum bölümüne yazın…AŞKLA KALIN…

Hakkında Çınar EFE

Bir cevap bırakın

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın.

Yorum yaparak Hizmet Şartlarını ve Gizlilik Politikası kabul etmiş olursunuz.